Plain Plov | sarahfergusonfoundation.org

Plain Plov

Plain Plov

Plain Plov


Nie je ťažké pripraviť toto lahodné a vydarené jedlo, najdôležitejšie je dodržiavať základné pravidlá varenia. Výsledok príjemne prekvapí vás a vašu rodinu, pilaf sa ukáže ako chutné.

Opis prípravy:

Tento pilau je pripravený z jahňacieho mäsa a s prídavkom rôznych aromatických korenín. Ale nie každý miluje jahňatá, a nie vždy je možné získať dobré mäso. A chcete plov … Takže si pripravíme pilaf z obvyklého bravčového mäsa. A ukáže sa, že máme aj lahodné, voňavé a drobné.

Pozrite sa, ako variť obyčajný pilaf, je to jednoduché.
účel:
Na obed / Na večeru
Hlavná zložka:
mäso / zelenina / bravčové / cibuľa / mrkva / cereálie / ryža
miska:
Horúce jedlá / pilaf
Geografia kuchyne:
Beloch

zloženie:

  • Bravčové mäso – 1,5 kg
  • Ryža – 1 kilogram (lepšie na pare)
  • Cibuľa – 1 kilogram
  • Mrkva – 1 kilogram
  • Slnečnicový rafinovaný olej – 300 mililitrov
  • Korenie na pilaf – 2 čajové lyžičky (voliteľné – zira, čerešňa, paprika)
  • Soľ – 2 čajové lyžičky (bez horskej dráhy)
  • Horúca voda – 1,5 litra

Podávanie: 10

Ako variť “Plovdiv”

Pečieme mäso a sušíme. Potom nakrájame na malé kúsky, asi 4 cm.
Čistíme mrkvu a nakrájame na tenké pásy s hrúbkou približne 0,5 cm.
Cibuľu odlúpame, rozrežeme na tenké polkruhy alebo menšie.
Najlepšie je varenie pilafa, samozrejme, do kotla. Ale môžete v hrnce s hrubými stenami. Vylijeme olej do kotla alebo panvice a ohrejeme ho na vysokej teplote. Do vyhrievaného oleja hodíme nejakú cibuľu a smažeme ju, kým nie je tmavo hnedá. Potom z cisterny odstráňte cibuľu.
Mäso sme vložili do predhriateho oleja.
Minúty až 3 zmiešané a naďalej smažte na vysokej teplote do svojho obľúbeného stupňa. Niekto skutočne má rád mierne horké mäso a niekto má rád veľmi vyprážané kusy.
Mäso je vyprážané, pridáme cibuľu a premiešame. Smažte na 5-7 minút. Nezabudnite premiešať, pretože pečieme na vysokom ohni!
Teraz pridajte pás mrkvy. Všetko premiešajte a smažte. Varíme buď pred zhnednutím mrkvy, alebo až kým nebude mäkký. Opäť, ako sa vám páči.
A teraz pridajte asi jednu a pol alebo dve poháre horúcej vody, čajovú lyžičku soli a korenie na pilaf. Potiahnite 15-20 minút pod vekom pri strednom ohni.
Dôkladne opláchnite pod ryžou z tečúcej vody, aby ste z nej umyli všetok škrob. Aby ste sa uistili, že dostanete zaručenú plov, nie ovsičku, je lepšie brať ryžu v pare. Rozprázdnenú ryžu rozotrejeme do kotla.
Ryžu rozotrejeme a pridáme horúcu vodu. Tekutina by mala pokryť ryžu asi o 2,5 cm. Varenie bez veka na strednom ohni.
Keď je tekutina varená a ryža je na povrchu, zhromažďujeme ju malým šmýkačom. Vytvárame niekoľko otvorov s rukoväťou lyžice na spodok kotla alebo panvice. A pevne uzavrite pilaf viečko. Znížte teplo na malú a varíme ďalších 20 minút, potom vypnite oheň a pilaf nechajte stáť ešte 15 minút.
Pilaf položíme na platne alebo položíme do jedného veľkého jedla. Bon appetit!

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (No ratings yet)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

79 − 73 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: