Galaretka owocowa z jagód | sarahfergusonfoundation.org

Galaretka owocowa z jagód

Galaretka owocowa z jagód


Jeśli jesteś fanem marmolady, ten prosty przepis na marmoladę z jagodami zdecydowanie warto powtórzyć w Twojej kuchni. Apetyczna, naturalna i bardzo smaczna przekąska.

Opis przygotowania:

Aby przygotować marmoladę z jagód w domu, możesz użyć nie tylko porzeczki, ale i innych jagód do posmakowania. Ilość cukru zależy od preferencji smakowych.Cel:
Dla dzieci / Na świątecznym stole
Główny składnik:
Jagody
Danie:
Desery / Marmolada

Składniki:

  • Jagody – 700-800 gramów
  • Cukier – 200 gramów
  • Żelatyna – 45 gramów

Porcje: 20

Jak przygotować “Marmoladę z jagód”

1. Najpierw musisz przygotować jagody. Czerwone porzeczki należy umyć, wysuszyć i wyjąć z gałązek.
2. Istnieją dwie opcje gotowania – pierwsza, jak w tym przypadku, sugeruje, że jagody muszą być ponownie przetworzone przez sito świeże.
Pre-berry może i trochę zagotować – ta opcja jest odpowiednia w przypadku, gdy używasz mrożonych jagód.
3. Żelatynę należy napełniać ciepłą wodą i pozostawić na chwilę. W razie potrzeby można go zastąpić na przykład agarem agarowym.
4. Sok należy wysłać do ognia i doprowadzić do wrzenia. Dodaj cukier do smaku. Jeśli jagody są zbyt słodkie, możesz dodać sok z cytryny. Gotuj na małym ogniu przez około 5 minut, aby cukier się rozpuścił. Mocno zagotuj syrop w tym przypadku nie jest konieczne.
5. We wrzącym syropie wlać żelatynę i aktywnie mieszając, aby osiągnąć całkowite rozpuszczenie. Jeśli stosuje się agar-agar, należy go gotować razem z syropem około 3-5 minut. Przecedzić ponownie przez sito lub gazę i wylać na formy.
6. Kiedy marmolada jagód w domu zamarza (po około półtorej godziny), można ją zwinąć w cukier lub proszek i zalać roztopioną czekoladą.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (No ratings yet)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

1 + 1 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: